ایجاد حساب کاربری در شاهتوت موجب ارائه خدمات مطلوب و سهولت در پیگیری سفارش‌ها می‌گردد. تیم پشتیبانی فروشگاه اینترنتی شاهتوت در تمامی مراحل خرید، از زمان ثبت سفارش تا تحویل آن به مشتری، شما را همراهی می کند.

بله. شما می توانید با شماره تلفن 09382872393 تماس گرفته و توسط کارشناسان فروش مستر شاهتوت سفارش خود را ثبت کنید.  

با تماس با پشتیبانی مستر شاهتوت شما درهرلحظه می توانید از وضعیت بسته ارسالی خودتان اطلاع پیدا کنید.

سایت  مستر شاهتوت دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره است. نماد اعتماد الکترونیک یکی از مهم‌ترین معیارها در معتبر بودن یک سایت است.

برای بررسی صحت نماد الکترونیک کافی است روی لوگو نماد الکترونیک در صفحه اصلی سایت کلیک کنید تا  اطلاعات صاحب امتیاز، آدرس و شماره تلفن ثبت شده سایت نمایش داده شود.

روش دیگر برای ارزیابی نماد الکترونیک، رفتن به سایت enamad.ir است. در این سایت شما می ‌توانید با کلیک بر روی استعلام، سایت مستر شاهتوت را بررسی کنید.                               

بله. تا 2 ساعت پس از ثبت سفارش امکان لغو سفارش برای شما وجود دارد. پس از ثبت کالای مورد نظر خود و پرداخت وجه آن، می بایست با تیم پشتیبانی مستر شاهتوت  تماس بگیرید (09382872393) در صورتی که سفارش شما بسته‌بندی و ارسال نشده باشد ظرف 72 ساعت کل وجه شما مسترد خواهد شد.

کدهای تخفیف از طریق کانالهای اطلاع رسانی مستر شاهتوت  در شبکه‌های اجتماعی و یا از طریق پیامک و نوتفیکیشن به اطلاع مشتریان می رسد، پس صفحۀ اینستاگرام و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید تا از تخفیف‌های هیجان‌انگیز مستر شاهتوت  در موعد مقرر باخبر شوید.

تمامی مرسوله‌های ارسالی با پیک مجموعه ارسال شده و طی 3 تا 5 ساعت به دست مشتری خواهد رسید.

برای خرید های بالای 500هزار تومان که بصورت اینترنتی پرداخت شوند، هزینه ارسال کاملا رایگان است.

برای خرید های زیر 500هزار تومان هزینه ارسال به عهده مشتری و 20هزار تومان برای کل شهر مشهد است.

اگر کالای ارسالی دچار آسیب فیزیکی شده باشد و یا با کالایی که در وبسایت مستر شاهتوت  دیدم مغایرت داشته باشد باید چه کار کنم؟

می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 09382872393  و یا دایرکت اینستاگرام مستر شاهتوت  نقص و آسیب فیزیکی در محصولات ارسالی را به تیم پشتیبانی شاهتوت اطلاع دهید. بدیهی است شاهتوت خود را موظف به پیگیری مشکل و بازگشت کالا می‌داند.

در صورتی که کالا قابل برگشت باشد، کالا عودت و به محض رسیدن بسته عودتی به انبار، هزینۀ پرداختی مشتری برای کالا و هزینه پستی در وجه مشتری واریز می گردد ، در صورتی که کالا غیرقابل برگشت باشد، با هماهنگی و تایید واحد پشتیبانی هزینه پرداختی مشتری برای کالا در وجه وی واریز می گردد.

با عنایت به اینکه سیاست فروش مستر شاهتوت ارائه کالای اصل به مشتریان می باشد ، و اصل بودن کالا مهمترین شاخصه فروشگاه مستر شاهتوت  میباشد ، درصورتی که مشتری نسبت به اصل نبودن کالا اعتراضی دارد ، می تواند کالا را به صورت پلمپ عودت نموده و به محض رسیدن بسته عودتی به انبار ، هزینه پرداختی مشتری عیناً به حسابشان واریز می گردد ، بدیهی است در این خصوص هزینه پستی عودت کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

اگر تاریخ انقضای کالای ارسالی با تاریخ انقضای مندرج در اطلاعات محصول سایت مغایرت داشته باشد چه کاری باید انجام دهم؟

می توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 09382872393 و یا دایرکت اینستاگرام مستر شاهتوت این مساله را به تیم پشتیبانی فروشگاه اینترنتی مستر شاهتوت اطلاع دهید. بدیهی است در این صورت کالا را به انبار عودت و به محض رسیدن کالای عودتی به انبار ، هزینه پرداختی مشتری عینا به حسابشان واریز می گردد که در این مورد هزینه پستی کالای عودتی بر عهده فروشگاه زز زاگرس می باشد.